Опрос

Пользуетесь ли вы электронными деньгами?

Да, web-money
Да, яндекс-деньги
Да, и web-money, и яндекс-деньги
Использую другую систему
Не пользуюсь
НКРЕКП: Встановлення населенням багатозонних лічильників електроенергії в 2016 році зросло на 60 %
НКРЕКП: Встановлення населенням багатозонних лічильників електроенергії в 2016 році зросло на 60 %

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, підвела підсумки впровадження зонного обліку електричної енергії побутовими споживачами за 2016 рік.

Протягом 2016 року 153 тисячі побутових абонентів встановили зонні прилади обліку електричної енергії, що відповідає зростанню на 60 % порівняно з 2015 роком. При цьому станом на 1 січня 2017 року більше 400 тис. побутових споживачів користуються зонним обліком електричної енергії.

За ініціативи НКРЕКП та за рішенням Уряду (постанова № 591) у серпні 2016 року було спрощено процедуру встановлення зонних лічильників електроенергії:

- надано можливість купувати лічильник самостійно, а не лише в обленерго;

- установлено чіткі терміни параметризації лічильника.

«Це дуже важливе рішення, що дає можливість споживачам самостійно вибирати та купувати лічильники, і таким чином руйнується монополія обленерго з їх продажу», – зазначив Голова НКРЕКП Дмитро Вовк.

Після спрощення цієї процедури темпи встановлення зонних лічильників зросли на 65 % - з 10,5 тис./місяць (за перші 8 місяців 2016 року) до 17,3 тис./місяць (у вересні-грудні).

Найвищий рівень оснащеності побутових споживачів зонним обліком у ПАТ «ДТЕК «Дніпрообленерго», ПАТ «ЕК «Херсонобленерго» та ПАТ «Кіровоградобленерго» і складає 5,21; 4,45 та 4,04 відсотки відповідно проти середнього 2,7 %.

НКРЕКП рекомендує і в подальшому встановлювати зонний прилад обліку електричної енергії, що дасть можливість:

- споживачам заощаджувати кошти;

- енергосистемі оптимізувати навантаження;

- країні зменшувати викиди вуглекислого газу.